понеділок, 3 червня 2013 р.

Бузина – цілюща сила

У ці червневі дні всюди розкішно цвіте бузина. Запашні білі кетяги – чудовий лікувальний засіб, звичайно, якщо ви зберете їх десь подалі від автотрас чи залізничного полотна. Ще здавна травознаї, фітотерапевти використовували цілющу силу бузини у боротьбі з різними недугами. І взагалі, вважалося колись, що кущ бузини не тільки лікує людей, а й відганяє з обійстя різних гризунів, шкідливих комах. А мед- бальзам з квітів бузини має велику лікувальну силу, позаяк є природним рослинним гормоном.


Не тільки від застуди, а й від магнітних бур

Як зазначають лікарі-натуропати та фітотерапевти, квіти бузини незамінні у лікуванні простудних захворювань, бронхітів, запалення і туберкульозу легень. Чай з квітів бузини – хороший заспокійливий засіб для центральної нервової системи. Готують його так: Дрібну квітку залити 3 горнятками окропу, накрити рушником на 2-4 хвилини. Процідити. Пити по півсклянки декілька разів на день і обов’язково на ніч. Якщо при нервових розладах вас турбує ще й гіпертонічна хвороба, то в бузиновий настій додавати сік лимона.





Народні зцілителі використовують відвар квітів бузини при фурункульозі, зубному болю і пародонтозі, запаленні ясен. Допомагає він лікувати гострий і хронічний цистит, пієлонефрит, захворювання дихальних шляхів. Цвіт бузини можна використовуватиразом із цвітом липи. Це, як мовиться,буде подвійний удар по простуді. Крім того, ці рослини відвищують опірність організму і стимулюють потіння. Пити чай бажано гарячим. Дуже добре вживати цей чай в сауні (горнятко чаю випити до початку бані, а потім 1 -2 чашки чаю в першу годину відвідання бані). Бузиновий чай варто пити перед і після магнітних збурень, він допомагає зменшити метеозалежність.

пʼятниця, 10 травня 2013 р.

Травневі турботи квітникарів


 Поради квітникарям.
Настав місяць садіння, час приділити максимум уваги ґрунту – потрібно звільнити його від бур’янів і розпушити.
Рослини, придбані у квіткових магазинах чи розсадниках, перед тим, як садити у відкритий ґрунт, потрібно загартувати (розмістити горщики з рослинами у холодному парнику; можна використати ковпаки або розмістити горщики з рослинами у захищеному від вітру місці).
Висаджують азалію і рододендрони (пересаджувати ці рослини можна навіть під час цвітіння); хризантеми (вони полюбляють відкриті сонячні місця,
захищені від сильних вітрів). 


Ділять і пересаджують багатолітники, що зацвітають у другій половині літа.
Висівають у відкритий ґрунт квіткові однолітники та багатолітники.
Обрізають гортензію.

Проводять формувальне обрізання рододендронів. Для омолодження кущів вирізають слабкі однолітні та старі, а також сухі гілки, надаючи кроні кущів компактної форми.

Ґрунт під рододендронами не розпушують надто глибоко, щоб не пошкодити їхньої поверхневої кореневої системи. Краще замульчувати пристовбурні кола кущів торфом чи сосновою корою.
Рослини обробляють засобами проти шкідників і захворювань. Підживлюють мінеральними добривами.

неділя, 28 квітня 2013 р.

Милують око квітники

Продовжуємо тему про квітники. Квітник – це з дитинства знайоме слово, яке у кожного з нас асоціюється із квітами, весною – періодом роботи на присадибній ділянці, літом – періодом цвітіння квітів та яскравістю кольорів. Нема такої хатини, де б не було хоч маленького, але квітучого квітника. Вони виступають основним акцентом в колоритному оформленні об’єктів ландшафтної архітектури. Розташування квітників та їхня форма повинна підпорядковуватися єдиному композиційному та художньому задумові в озелененні присадибної території, узгоджуватись із стилем, формою та призначенням будівель, споруд, водойм, композиціями деревно-чагарникової рослинності, елементами благоустрою (доріжки, ліхтарі, смітники). Квітники можна створювати з одно-, дво- і багаторічних рослин, тих, що зимують, і не зимуючих у ґрунті, з рослин та оранжерейних культур.


Прості види квітників (клумби, рабатки, бордюри, групи, солітери, угруповання) – це елементарні композиції з квітів, які можна часто зустріти у нас в садах на присадибних ділянках.

Значно складнішими (партер, моносад, сад неперервного цвітіння, модульний сад, квіткові галявини) є комплексні садово-паркові композиції, що включають до свого складу одну чи більше елементарних одиниць.

Класифікують квітники за такими ознаками:

існування – односезонні, багатосезонні, змінні (на одному й тому ж квітнику кілька різних композицій, що змінюються протягом одного вегетаційного періоду);

- за періодом цвітіння – весняні, літні й осінні;

у весняних квітниках переважно висаджують цибульні (гіацинти, нарциси, тюльпани, крокуси), дворічники (фіалка, стокротки, незабудки) й багаторічники (примули, конвалія, первоцвіт, білоцвіт, зубниця, печіночниця звичайна);

у літніх – однорічники (агератум, бегонія вічноквітуча, лобелія, петунія, пеларгонія, вербена, чорнобривці, шавлія) й багаторічники (лілійник, лілія карликова, герань червона, мелісао),

в осінніх – айстру, жоржини, хризантеми, колістефус;

за формою й розташуванням – бордюри, класичні клумби, підняті клумби, клумби-рокарії, рабатки, переносні квітники, підвісні квітники, угруповання, солітери, міксбордери, групитощо;

- за розташуванням рослин у вертикальній площині – однорівневі, багаторівневі;

- за типом комбінування рослин – арабески, килимові, пейзажні.




неділя, 14 квітня 2013 р.

Створюємо квітник


Багатолітні квіткові рослини, що вирощені у контейнерах, можна висаджувати з весни до глибокої осені. Якщо земляна грудка у горщику вся обплутана корінцями, а сама рослина міцно сидить у землі, то рослина не постраждає під час пересаджування у відкритий ґрунт і легко приживеться.


Весняний асортимент продукції, яку пропонують квіткові магазини, особливо різноманітний. Якщо рослини першого ж літа зацвітуть, то це означатиме, що вони добре прижилися на новому місці.
Створити квітник із трав’янистих багатолітників буде нескладно, якщо все робити послідовно й за правилами.

Готуємо ґрунт
Щоб обладнати квітник, наприклад, на місці газону, потрібно зняти дерн, перекопати ділянку на глибину штика лопати. Перед тим розсипати на поверхні перегній, компост чи просто родючу садову землю. Ґрунт розрівняти граблями, вибрати бур’яни.

Садіння
Розкласти підготовлені рослини по всій площі квітника, щоб переконатися у тому, що вони розподілені правильно й що відстань між ними достатня. Перед тим як посадити, земляну грудку разом із корінцями опустити у воду так, щоб грудка землі з корінням повністю знаходилась під водою й повністю просочилась. Після садіння землю навколо ущільнюють. Від бур’янів захистить мульчування чи періодичне спушування ґрунту.


Викопати за допомогою совка заглиблення потрібного розміру (для вільного розміщення коріння). Кинути у лунку трішки перегною чи компосту й столову ложку мінерального добрива (наприклад, нітрофоски) й ретельно перемішати із землею. Опустити у заглиблення підготовлену рослину, не заглиблюючи її надто, пустоту навколо корінців засипати землею.




Подальший догляд
Після того, як посадять рослину, руками ущільнюють ґрунт навколо неї (навколо великих рослин можна ногою). Подальше мульчування ґрунту навколо маленьких кущиків компостом чи дрібним гравієм гальмуватиме появу бур’янів.


неділя, 31 березня 2013 р.

На порозі весна

Час спливає так непомітно і все змінюється й минає разом з ним...І знову квітуча весна приходить за лютою зимою... І знову ми зустрічаємось, щоб переконатись у тому,чи добре наші кітникарі засвоїли наші поради по догляду за кімнатними рослинами.
Адже,у березні для кімнатних рослин настає справжня весна. Сонячного світла вже достатньо, у світлолюбних рослин після обрізання слабеньких зимових пагонів починається відновлення і бурхливий ріст. Для формування нових гілочок рослини мають потребу у великій кількості води, тому в березні проводяться пересадки, поновлюється підживлення, посилюються поливання.

Отже, бачимо - результати засідань клубу «Гармонія» говорять самі за себе і наші зусилля та поради були взяті до уваги багатьма нашими квітникарями, які вже зробили свій дім чарівним та затишним.

Адже, дім – це місце, де людина відпочиває після виснажливого робочого дня, відновлює свої сили та набирається натхнення на новий день. Та, щоб ви дійсно в ньому могли відпочити, він повинен бути не тільки красивим, але й комфортним. Чого у вашому домі повинно бути багато, так це зелених насаджень. Квіти – це не тільки прикраса будинку, кімнати або балкона, а ще й спосіб розслабитися після важкого робочого дня. Відомо, що зелений колір діє заспокійливо на нервову систему, а це позитивно впливає на настрій і працездатність. Життя в гармонії із природою дозволить Вам відкрити в собі приховані таланти,
нові та невідомі Вам риси свого характеру. 
Ще однією перевагою кімнатних рослин є декорування інтер'єру живими квітами, яке зараз популярно як ніколи. Вивчивши особливості кожної кімнатної квітки та правильно підібравши кімнатні рослини для своєї квартири, Ви можете забезпечити собі цілий рік розкішний квітучий сад, не виходячи з дому! Простір для вашої творчості та фантазії – безмежний.
У ваших силах зробити своє життя і життя вашої сім'ї більш красивим та гармонійним з допомогою кімнатних квітів! 

Щиро радимо всім любителям рослин завітати до нашої бібліотеки, приєднатися до членів клубу «Гармонія» де Ви можете скористатися порадами нашого клубу, стати його членами, або ж просто, знайти потрібну інформацію в Інтернеті.

понеділок, 4 березня 2013 р.

Кімнатне квітникарство



Ось і покидає нас зима, така святкова, сніжна, холодна та прекрасна, яка принесла із собою холодні вітри, мальовничі морози, білий пухнастий сніг...

Звичайно, саме зима - час, коли квітникарі, як початківці, так й досвідчені втрачають свої рослини,адже, в зимовий період для кімнатних рослин наступає найскладніший час. Крім того, більшість вазонів у цей період перебувають у стані спокою і слабшають, тому зимовий догляд за ними має свої особливості.


Світла недостатньо, підвіконня холодні, рослинам доводиться миритися із сухим жарким повітрям від батарей.
Тож,важливо створити комфортний температурний режим і правильно поливати.

Яким має бути правильний зимовий догляд за кімнатними рослинами ми вирішили розглянути на черговому засіданні клубу «Гармонія», яке відбулося в неділю - 3 березня.
На даному засіданні зібралися як нові так і постійні члени клубу, які розглянули такі питання: сприятлива температура та освітлення, правильний полив, розташування, підживлення та цілющі властивості різних видів рослин та багато іншого.

На засіданні клубу «Гармонія» виступила голова клубу Ткачук Н.В., яка напередодні підготувала потрібну інформацію скориставшись власним досвідом та нашими Інтернет ресурсами. Вона розповіла про головні проблеми та найбільш поширені помилки, які ми часто припускаємо, доглядаючи за рослинами, і тим самим завдаємо їм шкоду.

Адже, більшість з нас вважає, що коли рослина починає втрачати листя, або воно в'яне, то потрібно її просто полити, хоча це може бути інша потреба рослини.

Щодо підживлювання, то деяким рослинам взимку воно не потрібне взагалі. А якщо підживлювати, то потрібно дозувати добрива і робити інтервали,
інакше можете спалити коріння.
Також, Надія Володимирівна, звернула увагу присутніх на те, що дуже важливо правильно визначити причину захворювання рослини,
так як всі рослини різні і потребують різного догляду.


Після розповіді члени клубу активно брали участь в обговоренні даної теми, задавали питання, ділилися своїм досвідом та порадами один з одним,
переглядали літературу квітникарства.


По закінченні засідання, всі присутні мали змогу скористатися Інтернетом для пошуку потрібної їм інформації та поповнити вже здобуті знання.

Тож, приєднуйтесь до нашого клубу і ми зробимо все можливе, щоб Ваші рослини завжди мали здоровий і красивий вигляд.