неділя, 4 березня 2012 р.

Квіткові лабіринти

 Засідання школи професійної майстерності "Квіткові лабіринти". 
На засіданні приєдналися до групи любителів ківтникарства, та до користувачів сайту "Все про квіти" (http://my-flower.com.ua/).Обговорили весняні роботи квітникарів. Поділилися своїм досвідом, що під час відлиг і з початком інтенсивного танення снігу перевіряють, чи не затопляють талі води декоративні рослини, томущо вони можуть випріти. Щоб уникнути цього треба прокопувати в снігу канавки для стоку залишків, що накопичилися води. Коли сніг зовсім зійде, навколо посадок флоксів , ірисів, дельфініуми та інших багаторічних квітів розкладають гній, подрібнений торф, компост, перепрілих за зиму в купі листя. Ці ж матеріали (мульчу) корисно розкидати навколо чагарників, уздовж живоплотів. Пухка органічна мульча оберігає поверхню грунту від швидкого просихання, зберігає в ній вологу, забезпечує рослини додатковими поживними речовинами, а влітку в жарку погоду захищає коріння рослин від перегріву.

 У укриттях троянд та інших захищених від морозу рослин проробляють отвори для провітрювання, але самі укриття поки не знімають. Звільняють пов'язані пізньої осені гілки плетистих троянд, Вейгель, форзиція та інших чагарників.



Треба перевірити стан черешків і рослин, прикопані на зиму зазвичай на злегка піднесеному місці. Коли там все ж таки зібралася вода, її потрібно негайно відвести. Якщо сніг зійшов зовсім, навколо цих рослин розпушують землю, поступово знімають вкриваючий матеріал. До висадження їх на постійне місце ніяких добрив і підгодівель давати не треба.І ще довідались багато цікавої інформації.