Блог створений для доступу користувачів групи до інформації про квітникарство.
середа, 5 грудня 2012 р.
Грудень (турботи квітникаря)
В саду. Гілки молодих хвойних дерев і цінних декоративних кущів, для запобігання поломки, зв’язують і укріплюють за допомогою кілків. Після рясних опадів струшують із них сніг. Обгортають снігом троянди і інші кущі. Навколо них, а також посадок багаторічників притоптують сніг, щоб захистити їх від гризунів, що полюбляють рити ходи у пухкому снігу.
В підвалі, де стратифікують насіння (при 3 – 5°С), провіряють їх стан. Насінини, що перебувають у торфі чи піску, перемішують для кращого доступу повітря. Підсохлий субстрат злегка зволожують.
Оглядають зимуючі бульбоцибулини гладіолусів, бульби жоржин і бегоній, кореневища канн. Гнилі і усохлі рослини видаляють. Щоб не допустити утворення плісняви, приміщення регулярно провітрюють, підтримуючи необхідну температуру.
В очищені від снігу годівниці для птахів щоденно підсипають свіжий корм.
Заносять із вулиці в кімнату горшки із бузком.
В кімнаті. Більшість рослин поливають помірно, а ті, які знаходяться в стані спокою, - рідко, не допускаючи пересихання земляного кому.
Рослини, що знаходяться на підвіконні, слід вберігати від переохолодження з боку вікна, і перегрівання з боку батареї.
Пеларгонії, фуксії і олеандри утримують в самому прохолодному місці кімнати і поливають дуже обережно, щоб не викликати передчасного росту.
Коли у гіппеаструмів квіткові стрілки досягнуть 10 см, їх ставлять ближче до світла і починають поливати водою по мірі підсихання землі. Корисно підживити рослину повним мінеральним добривом. Горшки періодично слід повертати, щоб квітконіжки розвивалися прямими.
Зигокактуси на оборот, щоб вони не скинули бутонів, їх не можна повертати, поливають після того, як просохне верхній шар землі.
Цикламени утримують на південних, або східних вікнах при 15 - 18°С, поливають із піддона відстояною водою кімнатної температури.
Відцвілі сенполії ставлять в прохолодне світле місце, земляний ком зволожують помірно, поверхню його періодично розпушують. Щоб продовжити цвітіння цих рослин їм необхідно збільшувати світловий день (12 – 14 годин) за допомогою люмінесцентних ламп.
Фікуси поливають помірно, так як від зайвої вологості землі нижні листки відпадають, рослини втрачають декоративний вигляд.
Циперусам – болотним культурам – потрібно досить багато води, однак із піддонів її слід періодично зливати, щоб не підгнили корені.
Філодендрони, монстери і сциндапсуси, що не припиняють ріст, регулярно поливають і підживлюють слабким розчином мінеральних добрив.
Папоротники і адіантуми розміщують на добре освітленому місці, щоденно обприскують, систематично зволожують землю в горшках, не допускаючи пересушування.
У орхідеї це логіни гребінчастої розвиваються квітконоси, її регулярно поливають, не доводячи до зморщування бульб, і утримують в самому світлому, прохолодному місці. Екземпляри, що не дали квітконосів, поливають дуже помірно до початку весняного росту.
Азалії в стадії бутонізації переміщують в теплу кімнату (18 - 22°), рівномірно поливають і щоденно обприскують.
Щоб камелії не скинули бутонів і зацвіли, їх утримують в прохолодному приміщенні (12 - 15°), поливають і обприскують так само, як і азалії.
Наприкінці місяця висаджують в невеличкі горшки із свіжою пухкою землею кореневища ахіменесів, колерій, бульбочки глоксиній і кислиць, що пройшли період спокою.
Підтримують чистоту усіх рослин, стирають порохи із гладких листків вологим катраном (з опушених видаляють пензликом, або здувають), обприскують із пульверизатора.
пʼятниця, 2 листопада 2012 р.
Захист троянд у зимовий період
Садові троянди мають довготривалий період вегетації. В умовах лісостепу України він триває 197-231 день, а період росту пагонів — 138-162 дня. Протягом одного сезону у більшості сортів формуються три, а інколи чотири прирости пагонів, що характерне рослинам родом із півдня. Нормальне закінчення вегетації з характерним для рослин осіннім цвітінням і опаданням листя властиве не багатьом парковим трояндам. У більшості сортів листя опадають тільки після пошкодження їх морозом, або при інших несприятливих факторах. Закінчення вегетації визначається настанням стабільних від’ємних температур.
Зимостійкість рослин — явище складне і обумовлюється багатьма факторами структурного і біохімічного характеру. Для підготовки рослин до існування при понижених температурах потрібен визначений період і відповідні умови.
Низька зимостійкість і сильне підмерзання троянд спостерігається в зими з частими і довготривалими відлигами, що змінюються різким похолоданням, особливо у січні- лютому. При таких умовах, частково відновлюються ростові процеси, особливо під укриттям, внаслідок чого рослини ослабляються і гинуть.
Сортові троянди — теплолюбна культура, і в більшості районів України їх слід на зиму укривати. Без укриття троянди можуть зимувати лишень на півдні Криму.
Крім факторів погодних умов і способу зимового укриття, великий вплив на зимостійкість троянд мають агротехнічні заходи, які проводяться в літньо-осінній і зимовий періоди. Підготовку троянд до зимівлі рекомендується розпочинати задовго до настання морозів. Уже в кінці серпня необхідно припинити рихлення і полив землі, обмежити обрізку пагонів. На кущі слід залишити декілька плодів — це забезпечить краще визрівання рослини. Незначне число плодів майже не впливає на продуктивність цвітіння, а двох-трьох скелетних пагонів, що збереглися в зимовий період, достатньо для розвитку куща в наступному сезоні.
субота, 20 жовтня 2012 р.
Турботи квітникаря
В саду. З настанням заморозків в суху погоду викопують бульбоцибулини гладіолусів, жоржин, кореневища канн. Для того, щоб якомога менше пошкодити бульби, користуються вилами. Після просушування на повітрі протягом дня, їх переносять в приміщення, де вони будуть зберігатися. Канни краще перезимують, якщо землю з їх коренів не обтрясати.
Згрібають опале листя – вони пригодяться для укриття кущів і трав´янистих багаторічників на зиму.
В кінці жовтня (або на початку листопада, в залежності від погоди) розпочинають укривати рослини. Деревовидні півонії, вейгели, форзиції, рододендрони і інші теплолюбні кущі пригинають і легко пригортають торфом, піском, а потім засипають листям.
Якщо земля суха, рясно поливають кущі і багаторічні культури, видаляють невизрівші частини пагонів – це помагає краще перезимувати рослині.
Підготовлюють ділянки для передзимового посіву однорічників і багаторічників, землю ретельно перекопують і розрівнюють. Посіви поливають, мульчують перегноєм, або подрібненим торфом, на зиму прикривають листям (шар 5-10 см). Передзимовий посів, в більшості випадків дає більш дружні сходи, чим весняний.
З настанням стабільних холодів пагони клематисів знімають з опор, згортають кільцем і укладають на землю. Нижні частини кущів засипають торфом, піском, або тирсою (шаром 15-20 см). У клематисів із груп Жакмана і Вітіцела стебла на зиму можна обрізати, залишивши 2-4 вузла, у представників груп Ланугіноза, Патенс і Флорида їх зберігають, або злегка укорочують, укривають тонкими деревними гілками і опалим листям.
Приступають до посадки і пересадки дерев, кущів, підготовлюють посадочні ями на весну.
В кімнаті. Заносять у приміщення рослини, що до цих пір знаходилися у саду, або на балконі. Їх разом із горшками ретельно обмивають мильною водою, щоб не занести порохів, бруд, шкідників в кімнату. Гортензії, фуксії, троянди і інші культури, що хочуть відносно холодної зимівлі і спокою, можна до весни помістити у підвал, на веранду (температура 3 - 6ºС), або в саме прохолодне місце кімнати, наприклад біля балконних дверей. Поливають рідко, не частіше 1 раза в місяць, щоб лишень коріння не підсихало.
Більшість кімнатних рослин переходять у стан зимового спокою. Тому їх поливають значно рідше і до весни не підживлюють. Систематично рихлять землю в горшках, видаляють мох і водорослі, що на ній утворюються, якщо потрібно, підсипають трішки торфу і піску. Для того, щоб земляний ком знаходився в помірно вологому стані, землю покривають шаром сфангума і періодично його обприскують.
Квітучі сенполії, бегонії, примули і інші культури продовжують регулярно, але помірно поливати теплою водою. Рідко підживлюють мінеральними добривами. Цвітіння багатьох із них можна продовжити за допомогою досвічування люмінісцентними лампами (доводячи світловий день до 10-12 годин).
Гіппеаструми, що скинули листя, утримують в прохолодному темному місці майже без поливки до появи квітконіжок.
Кактуси, що знаходяться в стані спокою, поливають дуже помірно, не частіше 1-2 раз на місяць.
Азалії і камелії, що починають цвісти, тримають на світлому місці, подальше від батарей опалення, регулярно поливають і обприскують дощовою, або кип’яченою водою, відстояною до кімнатної температури. Для підвищення вологості повітря в кімнаті на батареї установлюють ємкості із водою, або мокрим піском, включають зволожувачі повітря, декоративні фонтанчики.
Призначені для вигонки тюльпани, нарциси, гіацинти, а також дрібно цибулинні витримують 2-3 місяці при 4 - 8ºС. Горшки із посадженими цибулинами можна прикопати в саду, укривши торфом, піском, листям.
Згрібають опале листя – вони пригодяться для укриття кущів і трав´янистих багаторічників на зиму.
В кінці жовтня (або на початку листопада, в залежності від погоди) розпочинають укривати рослини. Деревовидні півонії, вейгели, форзиції, рододендрони і інші теплолюбні кущі пригинають і легко пригортають торфом, піском, а потім засипають листям.
Якщо земля суха, рясно поливають кущі і багаторічні культури, видаляють невизрівші частини пагонів – це помагає краще перезимувати рослині.
Підготовлюють ділянки для передзимового посіву однорічників і багаторічників, землю ретельно перекопують і розрівнюють. Посіви поливають, мульчують перегноєм, або подрібненим торфом, на зиму прикривають листям (шар 5-10 см). Передзимовий посів, в більшості випадків дає більш дружні сходи, чим весняний.
З настанням стабільних холодів пагони клематисів знімають з опор, згортають кільцем і укладають на землю. Нижні частини кущів засипають торфом, піском, або тирсою (шаром 15-20 см). У клематисів із груп Жакмана і Вітіцела стебла на зиму можна обрізати, залишивши 2-4 вузла, у представників груп Ланугіноза, Патенс і Флорида їх зберігають, або злегка укорочують, укривають тонкими деревними гілками і опалим листям.
Приступають до посадки і пересадки дерев, кущів, підготовлюють посадочні ями на весну.
В кімнаті. Заносять у приміщення рослини, що до цих пір знаходилися у саду, або на балконі. Їх разом із горшками ретельно обмивають мильною водою, щоб не занести порохів, бруд, шкідників в кімнату. Гортензії, фуксії, троянди і інші культури, що хочуть відносно холодної зимівлі і спокою, можна до весни помістити у підвал, на веранду (температура 3 - 6ºС), або в саме прохолодне місце кімнати, наприклад біля балконних дверей. Поливають рідко, не частіше 1 раза в місяць, щоб лишень коріння не підсихало.
Більшість кімнатних рослин переходять у стан зимового спокою. Тому їх поливають значно рідше і до весни не підживлюють. Систематично рихлять землю в горшках, видаляють мох і водорослі, що на ній утворюються, якщо потрібно, підсипають трішки торфу і піску. Для того, щоб земляний ком знаходився в помірно вологому стані, землю покривають шаром сфангума і періодично його обприскують.
Квітучі сенполії, бегонії, примули і інші культури продовжують регулярно, але помірно поливати теплою водою. Рідко підживлюють мінеральними добривами. Цвітіння багатьох із них можна продовжити за допомогою досвічування люмінісцентними лампами (доводячи світловий день до 10-12 годин).
Гіппеаструми, що скинули листя, утримують в прохолодному темному місці майже без поливки до появи квітконіжок.
Кактуси, що знаходяться в стані спокою, поливають дуже помірно, не частіше 1-2 раз на місяць.
Азалії і камелії, що починають цвісти, тримають на світлому місці, подальше від батарей опалення, регулярно поливають і обприскують дощовою, або кип’яченою водою, відстояною до кімнатної температури. Для підвищення вологості повітря в кімнаті на батареї установлюють ємкості із водою, або мокрим піском, включають зволожувачі повітря, декоративні фонтанчики.
Призначені для вигонки тюльпани, нарциси, гіацинти, а також дрібно цибулинні витримують 2-3 місяці при 4 - 8ºС. Горшки із посадженими цибулинами можна прикопати в саду, укривши торфом, піском, листям.
середа, 12 вересня 2012 р.
Вересневі роботи квітникаря
У відкритому грунті наступила пора ділення і пересадки більшості багаторічників – флоксів, дельфініумів, піонів, астильби, примул і інш. Пересаджують лілії – білу, шафранну, Мартагон. Земля для них повинна бути добре дренованою, поживною, достатньо зволоженою.
Висаджують на постійне місце розсаду дворічників (віола, незабудка, маргаритка, наперстянка) для раннього цвітіння. На початку місяця обгортають жоржини землею, щоб захистити їх від можливих приморозків.
Рання осінь – краща пора для пересадки кущів. Викопувати їх бажано із комом землі. Яму для посадки готують заздалегідь. Роботу краще проводити в похмурі не спекотні дні.
Протягом вересня і до середини жовтня займаються посадкою цибулькових. Їх садять або рядками на клумбах, або вільно розміщують серед інших рослин на альпійських гірках, під деревами, на газоні. Глибина посадки коливається в залежності від виду, землі (на пісчаних садять трішки глибше), від розмірів цибулини і ін.
Середні дані глибини посадки (глибина вказана до верхушки цибулини):
Тюльпан - 10-12 см;
Гіацинт - 8-10 см;
Нарцис - 12,5 см;
Крокус - 6 см;
Підсніжникк - 8 см.
Дана глибина для легких земель.
Коли оболонка плодів фізаліса стане яскравою, зрізають стебла для зимових букетів. Листя одразу видаляють.
В оранжереях перший раз пікують цикламен червневого посіву. Сіянці висаджують в ящики з рихлою поживною землею по 100-120 штук.
Молоді калли із парників висаджують в горшки, або в грунт стелажа (якщо вони призначені для зрізки) по 4-6 штук на метр квадратний. Перший час після посадки оранжереї провітрюють слабо, і тільки після укорінення рослинам дають більше свіжого повітря. До початку цвітіння температура повинна бути 10-12ºС.
З поля в оранжереї пересаджують гвоздику Шабо. Кущики викопують із комом землі і перевозять в ящиках. Поливають тільки під корінь.
Зимовий левкой щільно садять в 12-12-сантиметрові горшки. До землі він не вибагливий, але полюбляє не дуже легку. Суміш слід складати із компостної, парникової і невеликої кількості глинистої землі. Перший час рослини періодично обприскують і притіняють. Горшки слід ставити вільно, так як при згущеності левкой починає втрачати нижні листки.
Забирають гортензію на зимове зберігання в добре провітрюваний підвал. Перед тим рослини рясно поливають. Горшки можна складати в 2-3 яруси. Температура зберігання повинна бути не більше 5ºС.
В кінці місяця починають висаджувати цибулькові для зимової вигонки – тюльпани, нарциси, крокуси. Розміщують в ящики по 30-50 штук. Після посадки землю рясно поливають і ящики штабелями складають в сховище.
В кімнатах поволі скорочують полив – поступово слід підготовляти рослини до зимового періоду спокою. Заносять до кімнати рослини, які протягом літа знаходилися в відкритому грунті. Для дезинфекції горшки слід промити розчином марганцівки.
Вересень – останній місяць для внесення добрив. Вони повинні бути більш рідшими і меншої концентрації.
четвер, 16 серпня 2012 р.
Фігурки для саду своїми руками
Фігури для саду своїми руками з автомобільних покришок:
Давайте ж розглянемо, які саме садові фігури своїми руками можна зробити, як це зробити, і як розмістити. Як завжди акцентуємося на тому, що маловитратно за часом і грошам. Як завжди йдемо від простого до складного.
Каменеві фігурки для саду
Найпростіше — камені. Вони дуже декоративні самі по собі. З валунів і гальки можна викласти все: від декоративних парканчиків для клумб до фігур казкових тролів. Ви пам'ятаєте, що тролі перетворюються на камінь з першими променями сонця? Так от. Камені можна не просто викласти, а розфарбувати акриловими фарбами, які, ми знаємо, на сонці не вигоряють і дощем не змиваються. Розфарбувати зі смаком, як розфарбовують біжутерію. І за допомогою тільки цього простого прийому створити неповторні фігурки для саду своїми руками. Таких мешканців саду точно не буде ні в кого у всьому світі.
Огорожа з кольорових каменів
Кольорові камені в саду
А можна розфарбувати камені в ніжні відтінки світанку. І білою фарбою нанести декоративні смуги. Можна зробити графіті на каменях! Як вам така ідея? Можна з гладких каменів наробити безліч божих корівок і розкласти їх по всьому саду.
Робимо сонечка з каменів для саду:
Точно так само хороші полунички з каменів! Чому б не розбавити зелену траву червоним кольором?
Кам’яні полунички
Фігури тварин, намальовані на каменях
Романтична композиція, створена за допомогою велосипеда
Прикрашаємо сад клумбами
Наступна за складністю ідея — форми клумб. Дуже стильно виглядає велосипед, на якому немов перевозили квіти і випадково притулили до дерева. Та так і забули...
Також можна пристосувати під клумби предмети, що вийшли з ужитку в побуті. Тільки не захоплюйтеся, не створюйте подобу звалища.
пʼятниця, 13 квітня 2012 р.
Вітаємо з Великодніми святами!!!
У світле Христове Воскресіння
На душі хай буде чисто і ясно!
Буде хлібосольним пригощання
Сонце дарить вам вітання!
Хай поряд буде чеснота
І Божа милість — благодать!
Здорові будуть ваші діти!
Бажаємо жити і радіти!
Сяють золотом на храмах куполи
З ранку дзвонять у всі дзвони!
Бажаємо Божого тепла, добра і світла
З днем Великодня, з днем весняного
привіту!
В день Христового Воскресіння
Прийміть з Великоднем наші вітання!
Душа хай буде чистою, освітленою
Красивою, милосердною, окриленою!
Радує природа в Світле свято Великодня
Дзвіниць дзвони рвуться у височінь небес!
З'явилася зелень, стали яскравішими за фарбу
У храмах торжествують, бо
«ХРИСТОС ВОСКРЕС!»
І Божа милість — благодать!
Здорові будуть ваші діти!
Бажаємо жити і радіти!
Сяють золотом на храмах куполи
З ранку дзвонять у всі дзвони!
Бажаємо Божого тепла, добра і світла
З днем Великодня, з днем весняного
привіту!
В день Христового Воскресіння
Прийміть з Великоднем наші вітання!
Душа хай буде чистою, освітленою
Красивою, милосердною, окриленою!
Радує природа в Світле свято Великодня
Дзвіниць дзвони рвуться у височінь небес!
З'явилася зелень, стали яскравішими за фарбу
У храмах торжествують, бо
«ХРИСТОС ВОСКРЕС!»
неділя, 4 березня 2012 р.
Квіткові лабіринти
Засідання школи професійної майстерності "Квіткові лабіринти".
На засіданні приєдналися до групи любителів ківтникарства, та до користувачів сайту "Все про квіти" (http://my-flower.com.ua/).Обговорили весняні роботи квітникарів. Поділилися своїм досвідом, що під час відлиг і з початком інтенсивного танення снігу перевіряють, чи не затопляють талі води декоративні рослини, томущо вони можуть випріти. Щоб уникнути цього треба прокопувати в снігу канавки для стоку залишків, що накопичилися води. Коли сніг зовсім зійде, навколо посадок флоксів , ірисів, дельфініуми та інших багаторічних квітів розкладають гній, подрібнений торф, компост, перепрілих за зиму в купі листя. Ці ж матеріали (мульчу) корисно розкидати навколо чагарників, уздовж живоплотів. Пухка органічна мульча оберігає поверхню грунту від швидкого просихання, зберігає в ній вологу, забезпечує рослини додатковими поживними речовинами, а влітку в жарку погоду захищає коріння рослин від перегріву.У укриттях троянд та інших захищених від морозу рослин проробляють отвори для провітрювання, але самі укриття поки не знімають. Звільняють пов'язані пізньої осені гілки плетистих троянд, Вейгель, форзиція та інших чагарників.
Треба перевірити стан черешків і рослин, прикопані на зиму зазвичай на злегка піднесеному місці. Коли там все ж таки зібралася вода, її потрібно негайно відвести. Якщо сніг зійшов зовсім, навколо цих рослин розпушують землю, поступово знімають вкриваючий матеріал. До висадження їх на постійне місце ніяких добрив і підгодівель давати не треба.І ще довідались багато цікавої інформації.
неділя, 26 лютого 2012 р.
Стратифікація насіння
Головне в любителів Квітникарства якісне насіння . Тож сьогодні поговоримо про насіння.
Насіння кісточкових, зерняткових, горіхоплідних та інших культур проростає дуже повільно і нерівномірно, а часто й зовсім не дає сходів. Для покращення умов проростання його стратифікують у шарі піску, торфу, моху, тирси або вермікуліту. Насіння заздалегіть замочують на 10-24 години у воді кімнатної температури і вже після цього перекладають шаром зволоженого стратифікаціного матеріалу товщиною 2-5 см, або перемішують у співвідношенні 1:3. Стратифікацію можна проводити в різному посуді, але обов’язково забезпечити добру аерацію (провітрювання) і дренаж.
Кожне насіння має свій термін стратифікації. Особливої уваги потребує пророщування насіння з щільною оболонкою і те, що дуже довго не проростає (калина, кизил, глід, ялівець). Таке насіння 80-90 днів слід тримати при температурі 20-25°С, а потім такий же строк при 0-8°С. Таким чином, щоб висіяти насіння цих порід у квітні, потурбуватись про їх пророщування слід уже у жовтні — листопаді.
Може статись так, що насіння накільчилось, а ґрунт ще не доспів. У цьому випадку його виставте в холодильник, або закопайте в сніг з таким розрахунком, щоб температура там була 0°С.
Підписатися на:
Дописи (Atom)